U21 Ontario Provincials
Curling Scores
U21 Ontario Provincials
Feb 28 - Mar 2, 2024
|
| Draw Feb 28 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Abbey Parkinson Dundas, ON |
1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | |||
| Jenny Madden Ottawa, ON |
![]() |
0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Abbey Parkinson
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.72 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Jenny Madden
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.65 |
| PA/G: | 8.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Abbey Parkinson
Jenny Madden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Abbey Parkinson | ||
| Jenny Madden | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












