Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 22 - 25, 2024
|
| Draw Feb 24 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| McLaughlin/Horgan Burlington, ON |
![]() |
0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 9 | ||
| Shipmaker/Aprile Mississauga, ON |
1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
McLaughlin/Horgan
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.78 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Shipmaker/Aprile
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 10.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Shipmaker/Aprile
| Games: | 19 |
| Record: | 5W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 11.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
McLaughlin/Horgan
Shipmaker/Aprile
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















