CCAA / Curling Canada College Championships
Curling Scores
CCAA / Curling Canada College Championships
Mar 12 - 16, 2024
|
| Draw Mar 16 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Northern Alberta IoT Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 3 | ||||
| Mohawk College Hamilton, ON |
![]() |
3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Northern Alberta IoT
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.47 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Mohawk College
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.62 |
| PA/G: | 4.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Northern Alberta IoT
Mohawk College
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















