New Holland Canadian Junior Championships
Curling Scores
New Holland Canadian Junior Championships
Mar 24 - 31, 2024
|
| Draw Mar 24 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Northern Ontario Deschene, I |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 8 | ||
| British Columbia Duncan-Wu, A |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Northern Ontario
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
British Columbia
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Northern Ontario
British Columbia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















