USA Curling Club National Championships
Curling Scores
USA Curling Club National Championships
Apr 2 - 6, 2024
|
| Draw Apr 4 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Mike Siggins Tempe, AZ |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 2 | |||||
| Trevor Gau Durham, NC |
![]() |
2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 7 | ||||
Event Statistics
Mike Siggins
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.49 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Trevor Gau
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.43 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mike Siggins
Trevor Gau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















