European Curling Championships C-Division
Curling Scores
European Curling Championships C-Division
Apr 28 - May 4, 2024
|
| Draw Apr 29 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Netherlands Tonoli, V |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | X | 11 | |||||
| Romania Traila, I |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Netherlands
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.34 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Romania
| Games: | 9 |
| Record: | 1W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 11.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Netherlands
Romania
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












