ADVICS Cup
Curling Scores
ADVICS Cup
Aug 22 - 25, 2024
|
| Draw Aug 22 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Eun ji Gim Gyeonggido, KOR |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 8 | |||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
Event Statistics
Eun ji Gim
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Momoha Tabata
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.70 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Eun ji Gim
Momoha Tabata
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















