Oslo Cup
Curling Scores
Oslo Cup
Aug 29 - Sep 1, 2024
|
| Draw Aug 30 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jan Iseli Solothurn , SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||||
| John Shuster Duluth, MN |
![]() |
1 | 4 | 0 | 3 | X | 8 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jan Iseli
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
John Shuster
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.60 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jan Iseli
John Shuster
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















