AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Curling Scores
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Sep 11 - 15, 2024
|
| Draw Sep 14 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Epping Toronto, ON |
2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 | X | 9 | ||||
| Daniel Casper Chaska, MN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
John Epping
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Daniel Casper
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
John Epping
Daniel Casper
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| John Epping | ||
| Daniel Casper | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















