Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 6 - 9, 2024
|
| Draw Sep 9 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Marco Hoesli Glarus, SUI |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 | ||
| Marc Muskatewitz Fuessen, GER |
1 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marco Hoesli
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.60 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Marc Muskatewitz
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.70 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Marco Hoesli
Marc Muskatewitz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















