Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Sep 20 - 22, 2024
|
| Draw Sep 21 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anna Hasselborg Sundbyberg, SWE |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | ||
| Marianne Roervik Lillehammer, NOR |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | |||
Event Statistics
Anna Hasselborg
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.65 |
| PA/G: | 5.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Marianne Roervik
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 4.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Anna Hasselborg
Marianne Roervik
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















