Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Sep 20 - 22, 2024
|
| Draw Sep 21 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Vera Kalocsai-van Dorp Budapest, HUN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
| Liisa Turmann Tallinn, EST |
1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 4 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Vera Kalocsai-van Dorp
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 15.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Liisa Turmann
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Vera Kalocsai-van Dorp
Liisa Turmann
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














