Mother Club Fall Curling Classic
Curling Scores
Mother Club Fall Curling Classic
Sep 19 - 22, 2024
|
| Draw Sep 19 - 6:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Braden Calvert Winnipeg, MB |
![]() |
3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 7 | ||
| Marcus Titchkosky Morden, MB |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Braden Calvert
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 5.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Marcus Titchkosky
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.81 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Braden Calvert
Marcus Titchkosky
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















