Mother Club Fall Curling Classic
Curling Scores
Mother Club Fall Curling Classic
Sep 19 - 22, 2024
|
| Draw Sep 22 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Brett Walter Winnipeg, MB |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Riley Smith Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
Event Statistics
Brett Walter
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.49 |
| PA/G: | 4.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Riley Smith
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.60 |
| PA/G: | 3.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.87 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brett Walter
Riley Smith
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















