Mixed Doubles Super Series - Calgary
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Calgary
Sep 19 - 22, 2024
|
| Draw Sep 21 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jones/Laing Barrie, ON |
1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||||
| Cotter/Cotter Vernon, BC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jones/Laing
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 9.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Cotter/Cotter
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 8.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jones/Laing
Cotter/Cotter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Sat, Sep 21 -- 5:00pm MT | |||
| Abbe/Hars | 9 | Final | |
| Saud/Barr | 3 | (7) | |
| Koan/Aoki | 8 | Final | |
| Gill/Hewi | 7 | (8) | |
| Tran/Klei | 6 | Final | |
| Todd/Cher | 4 | (7) | |
| Mats/Tani | 4 | Final | |
| Mart/Layc | 6 | (8) | |
| Jone/Lain | 6 | Final | |
| Cott/Cott | 2 | (6) | |
| Brow/Bott | 7 | Final | |
| Perr/Rios | 4 | (7) | |
| Abbe/Hars | 9 | Final | |
| Saud/Barr | 3 | (7) | |
| Koan/Aoki | 8 | Final | |
| Gill/Hewi | 7 | (8) | |
| Tran/Klei | 6 | Final | |
| Todd/Cher | 4 | (7) | |
| Mats/Tani | 4 | Final | |
| Mart/Layc | 6 | (8) | |
| Jone/Lain | 6 | Final | |
| Cott/Cott | 2 | (6) | |
| Brow/Bott | 7 | Final | |
| Perr/Rios | 4 | (7) |
| Abbe/Hars | 9 | Final | |
| Saud/Barr | 3 | (7) | |
| Koan/Aoki | 8 | Final | |
| Gill/Hewi | 7 | (8) | |
| Tran/Klei | 6 | Final | |
| Todd/Cher | 4 | (7) | |
| Mats/Tani | 4 | Final | |
| Mart/Layc | 6 | (8) | |
| Jone/Lain | 6 | Final | |
| Cott/Cott | 2 | (6) | |
| Brow/Bott | 7 | Final | |
| Perr/Rios | 4 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















