Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 10 - 14, 2024
|
| Draw Oct 10 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Sam Mooibroek Whitby, ON |
![]() |
4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
| Jongduk Park Gangwon, KOR |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
Sam Mooibroek
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jongduk Park
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sam Mooibroek
Jongduk Park
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















