Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 10 - 14, 2024
|
| Draw Oct 14 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Epping Sudbury, NO |
![]() |
3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | X | 9 | ||
| Magnus Ramsfjell Trondheim, NOR |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
John Epping
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Magnus Ramsfjell
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 5.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
John Epping
Magnus Ramsfjell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















