Hack2House Alberta Curling Series Event 1
Curling Scores
Hack2House Alberta Curling Series Event 1
Oct 18 - 20, 2024
|
| Draw Oct 18 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
2 | 1 | 0 | 4 | 1 | X | 8 | |||||
| Kellie Stiksma Sherwood Park, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
Event Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.27 |
| PA/G: | 4.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Kellie Stiksma
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.73 |
| PA/G: | 14.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Momoha Tabata
Kellie Stiksma
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















