Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Curling Scores
Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Oct 25 - 27, 2024
|
| Draw Oct 25 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Manuel Jermann Basel, SUI |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | |||
| Timothy Verreycken Zemst, BEL |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Manuel Jermann
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Timothy Verreycken
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Manuel Jermann
Timothy Verreycken
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












