Red Deer Elks Junior Womens Spiel
Curling Scores
Red Deer Elks Junior Womens Spiel
Oct 26 - 27, 2024
|
| Draw Oct 26 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Abby Whitbread , AB |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Emma Deschiffart Lacombe, AB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Abby Whitbread
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 8.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Emma Deschiffart
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.77 |
| PA/G: | 3.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.75 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.63 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Abby Whitbread
Emma Deschiffart
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















