Pan-Continental Championships -- B-Division
Curling Scores
Pan-Continental Championships -- B-Division
Oct 27 - Nov 2, 2024
|
| Draw Oct 31 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hong Kong Hung, L |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | |||
| Brazil Regadas, I |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 | 11 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hong Kong
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 9.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Brazil
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.32 |
| PA/G: | 8.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Scoring Records - Season
Hong Kong
Brazil
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












