Original 16 Mens Cash Spiel
Curling Scores
Original 16 Mens Cash Spiel
Nov 9 - 11, 2024
|
| Draw Nov 10 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| JaeBeom Lee Uiseong, KOR |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||
| Riku Yanagisawa Karuizawa, JPN |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
JaeBeom Lee
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.09 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Riku Yanagisawa
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
JaeBeom Lee
Riku Yanagisawa
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















