WCT Mixed Doubles Lodz
Curling Scores
WCT Mixed Doubles Lodz
Nov 7 - 10, 2024
|
| Draw Nov 10 - 7:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yildiz/Cakir ANKARA, TUR |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
| Abbes/Harsch Fuessen, GER |
![]() |
3 | 1 | 2 | 1 | 2 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yildiz/Cakir
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.73 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Abbes/Harsch
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.70 |
| PA/G: | 3.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.58 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yildiz/Cakir
Abbes/Harsch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















