MHCC U18 Cash Spiel Presented By RME New Holland
Curling Scores
MHCC U18 Cash Spiel Presented By RME New Holland
Nov 22 - 24, 2024
|
| Draw Nov 23 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nathan Schoenhardt Edmonton, AB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 1 | 1 | 7 | ||
| Matthew Reynolds Kimberley, BC |
2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nathan Schoenhardt
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.25 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Matthew Reynolds
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 8.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nathan Schoenhardt
Matthew Reynolds
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












