Canadian Mixed Doubles Olympic Trials Qualifier
Curling Scores
Canadian Mixed Doubles Olympic Trials Qualifier
Nov 21 - 24, 2024
|
| Draw Nov 22 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Maheux/Maheux St-Bruno, QC |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||
| Spruit/Spruit Winchester, ON |
0 | 2 | 0 | 3 | 4 | 0 | 3 | X | 12 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Maheux/Maheux
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 9.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Spruit/Spruit
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.88 |
| PA/G: | 11.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Maheux/Maheux
Spruit/Spruit
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












