Saville U25 Challenge
Curling Scores
Saville U25 Challenge
Nov 22 - 24, 2024
|
| Draw Nov 24 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||
| Myla Plett Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | |||
Event Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.80 |
| PA/G: | 4.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.80 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Myla Plett
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.74 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Momoha Tabata
Myla Plett
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















