Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Curling Scores
Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Nov 29 - Dec 1, 2024
|
| Draw Nov 30 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Justin Runciman Edmonton, AB |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Warren Kozak Calgary, AB |
2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | |||
Event Statistics
Justin Runciman
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.35 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Warren Kozak
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.78 |
| PA/G: | 8.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Justin Runciman
| Games: | 19 |
| Record: | 2W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 11.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Warren Kozak
| Games: | 15 |
| Record: | 3W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.75 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Justin Runciman
Warren Kozak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











