World Mixed Doubles Qualification Event 2024
Curling Scores
World Mixed Doubles Qualification Event 2024
Dec 1 - 7, 2024
|
| Draw Dec 2 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Austria Mueller/Seiwald |
1 | 0 | 2 | 1 | 3 | 1 | 0 | 2 | 10 | |||
| Kyrgystan Asanbaeva/Abykeev |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Austria
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 8.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.64 |
Kyrgystan
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.22 |
| PA/G: | 13.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.66 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Scoring Records - Season
Austria
Kyrgystan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












