MJCT Tour Championship
Curling Scores
MJCT Tour Championship
Jan 31 - Feb 2, 2025
|
| Draw Feb 1 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rylie Buchalter , MB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Samantha Eagles , MB |
2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rylie Buchalter
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 11.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Samantha Eagles
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 6.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rylie Buchalter
Samantha Eagles
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Sat, Feb 1 -- 8:00pm CT | |||
| Hayward | 1 | Final | |
| McPherson | 7 | (6) | |
| Buchalter | 2 | Final | |
| Eagles | 9 | (6) | |
| Hayward | 1 | Final | |
| McPherson | 7 | (6) | |
| Buchalter | 2 | Final | |
| Eagles | 9 | (6) |
| Hayward | 1 | Final | |
| McPherson | 7 | (6) | |
| Buchalter | 2 | Final | |
| Eagles | 9 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












