Excel Cup
Curling Scores
Excel Cup
Feb 15 - 17, 2025
|
| Draw Feb 15 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Harrison Hrynew Vancouver, BC |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||
| Zach Davies Edmonton, AB |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Harrison Hrynew
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 8.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Zach Davies
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.91 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Zach Davies
| Games: | 40 |
| Record: | 22W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 7.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Harrison Hrynew
Zach Davies
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Sat, Feb 15 -- 2:00pm MT | |||
| Mailloux | 5 | Final | |
| Schoenhardt | 6 | (8) | |
| Hrynew | 1 | Final | |
| Davies | 6 | (7) | |
| Kiist | 7 | Final | |
| Duncan | 2 | (6) | |
| Mailloux | 5 | Final | |
| Schoenhardt | 6 | (8) | |
| Hrynew | 1 | Final | |
| Davies | 6 | (7) | |
| Kiist | 7 | Final | |
| Duncan | 2 | (6) |
| Mailloux | 5 | Final | |
| Schoenhardt | 6 | (8) | |
| Hrynew | 1 | Final | |
| Davies | 6 | (7) | |
| Kiist | 7 | Final | |
| Duncan | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















