USA Curling Senior National Championships
Curling Scores
USA Curling Senior National Championships
Mar 4 - 9, 2025
|
| Draw Mar 6 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Greg Torkelson , USA |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 5 | |||
| Kenneth Starkey , USA |
![]() |
1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Greg Torkelson
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 8.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Kenneth Starkey
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Greg Torkelson
Kenneth Starkey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Thu, Mar 6 -- 12:00pm ET | |||
| Brorson | 6 | Final | |
| Goodland | 3 | (7) | |
| Hester | 3 | Final | |
| Wright | 6 | (8) | |
| Torkelson | 5 | Final | |
| Starkey | 6 | (8) | |
| Brorson | 6 | Final | |
| Goodland | 3 | (7) | |
| Hester | 3 | Final | |
| Wright | 6 | (8) | |
| Torkelson | 5 | Final | |
| Starkey | 6 | (8) |
| Brorson | 6 | Final | |
| Goodland | 3 | (7) | |
| Hester | 3 | Final | |
| Wright | 6 | (8) | |
| Torkelson | 5 | Final | |
| Starkey | 6 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












