WCT Belgium Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Belgium Mixed Doubles Cup
Apr 3 - 6, 2025
|
| Draw Apr 5 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hoess/Verreycken Zemst, BEL |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||
| van Oosterwyck/Spruyt Zemst, BEL |
2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hoess/Verreycken
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.65 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
van Oosterwyck/Spruyt
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.93 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hoess/Verreycken
van Oosterwyck/Spruyt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 7 -- Sat, Apr 5 -- 6:00pm CET | |||
| Hoes/Verr | 1 | Final | |
| van /Spru | 8 | (6) | |
| Baca/Pop | 7 | Final | |
| Pop/Fele | 3 | (7) | |
| Augu/Herm | 10 | Final | |
| Shev/Fasa | 6 | (7) | |
| Hoes/Verr | 1 | Final | |
| van /Spru | 8 | (6) | |
| Baca/Pop | 7 | Final | |
| Pop/Fele | 3 | (7) | |
| Augu/Herm | 10 | Final | |
| Shev/Fasa | 6 | (7) |
| Hoes/Verr | 1 | Final | |
| van /Spru | 8 | (6) | |
| Baca/Pop | 7 | Final | |
| Pop/Fele | 3 | (7) | |
| Augu/Herm | 10 | Final | |
| Shev/Fasa | 6 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











