Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 6 - 9, 2025
|
| Draw Feb 7 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Smith/Thomson Newmarket, ON |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 8 | ||
| Bailey/Sipura Milton, ON |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Smith/Thomson
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 8.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Bailey/Sipura
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 11.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Smith/Thomson
Bailey/Sipura
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Feb 7 -- 4:00pm ET | |||
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) | |
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) |
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













