Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 6 - 9, 2025
|
| Draw Feb 7 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Weeks/Steep Waterloo, ON |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
| Armstrong/Woods Ottawa, ON |
0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 2 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Weeks/Steep
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 9.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Armstrong/Woods
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.91 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Weeks/Steep
Armstrong/Woods
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Feb 7 -- 4:00pm ET | |||
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) | |
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) |
| Burg/Thom | 6 | Final | |
| Mulv/Hale | 7 | (EE) | |
| Neil/McDo | 6 | Final | |
| Holy/Lawe | 7 | (EE) | |
| Krev/Math | 9 | Final | |
| Hegg/Hegg | 2 | (5) | |
| Cave/King | 8 | Final | |
| Butl/Butl | 1 | (6) | |
| Smit/Thom | 8 | Final | |
| Bail/Sipu | 5 | (EE) | |
| Week/Stee | 5 | Final | |
| Arms/Wood | 9 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















