Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 6 - 9, 2025
|
| Draw Feb 7 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wasylkiw/Konings Unionville, ON |
![]() |
1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 11 | ||
| Liscumb/Liscumb Ilderton, ON |
0 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wasylkiw/Konings
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Liscumb/Liscumb
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 11.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wasylkiw/Konings
Liscumb/Liscumb
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Fri, Feb 7 -- 7:00pm ET | |||
| Lloy/Roon | 9 | Final | |
| Lott/Ingl | 2 | (5) | |
| Sand/Crai | 6 | Final | |
| Ford/Camp | 5 | (EE) | |
| Nath/Nath | 5 | Final | |
| Kiem/Sing | 9 | (7) | |
| Mall/Jack | 7 | Final | |
| Jone/Bolt | 5 | (8) | |
| Wasy/Koni | 11 | Final | |
| Lisc/Lisc | 7 | (8) | |
| Spru/Spru | 9 | Final | |
| Rozo/Cham | 4 | (8) | |
| Lloy/Roon | 9 | Final | |
| Lott/Ingl | 2 | (5) | |
| Sand/Crai | 6 | Final | |
| Ford/Camp | 5 | (EE) | |
| Nath/Nath | 5 | Final | |
| Kiem/Sing | 9 | (7) | |
| Mall/Jack | 7 | Final | |
| Jone/Bolt | 5 | (8) | |
| Wasy/Koni | 11 | Final | |
| Lisc/Lisc | 7 | (8) | |
| Spru/Spru | 9 | Final | |
| Rozo/Cham | 4 | (8) |
| Lloy/Roon | 9 | Final | |
| Lott/Ingl | 2 | (5) | |
| Sand/Crai | 6 | Final | |
| Ford/Camp | 5 | (EE) | |
| Nath/Nath | 5 | Final | |
| Kiem/Sing | 9 | (7) | |
| Mall/Jack | 7 | Final | |
| Jone/Bolt | 5 | (8) | |
| Wasy/Koni | 11 | Final | |
| Lisc/Lisc | 7 | (8) | |
| Spru/Spru | 9 | Final | |
| Rozo/Cham | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















