Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 6 - 9, 2025
|
| Draw Feb 8 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sandham/Craig Guelph, ON |
1 | 0 | 4 | 1 | X | 6 | ||||||
| Lloyd/Rooney Mississauga, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sandham/Craig
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 8.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Lloyd/Rooney
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.91 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sandham/Craig
Lloyd/Rooney
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: TB -- Sat, Feb 8 -- 8:00pm ET | |||
| Krev/Math | 8 | Final | |
| Neil/McDo | 5 | (8) | |
| Sand/Crai | 6 | Final | |
| Lloy/Roon | 1 | (4) | |
| Arms/Wood | 9 | Final | |
| Butl/Butl | 5 | (7) | |
| Krev/Math | 8 | Final | |
| Neil/McDo | 5 | (8) | |
| Sand/Crai | 6 | Final | |
| Lloy/Roon | 1 | (4) | |
| Arms/Wood | 9 | Final | |
| Butl/Butl | 5 | (7) |
| Krev/Math | 8 | Final | |
| Neil/McDo | 5 | (8) | |
| Sand/Crai | 6 | Final | |
| Lloy/Roon | 1 | (4) | |
| Arms/Wood | 9 | Final | |
| Butl/Butl | 5 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















