Mixed Doubles Prague Open
Curling Scores
Mixed Doubles Prague Open
Sep 11 - 14, 2025
|
| Draw Sep 12 - 6:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Holtermann/Holtermann Hvidovre, DEN |
![]() |
2 | 1 | 1 | 1 | 1 | X | X | X | 6 | ||
| Hruzova/Havlena , CZE |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | 0 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Holtermann/Holtermann
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.85 |
| PA/G: | 7.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Hruzova/Havlena
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.90 |
| PA/G: | 20.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.87 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Holtermann/Holtermann
| Games: | 56 |
| Record: | 40W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.56 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Hruzova/Havlena
| Games: | 30 |
| Record: | 17W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Holtermann/Holtermann
Hruzova/Havlena
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Fri, Sep 12 -- 12:30pm CET | |||
| Holt/Holt | 6 | Final | |
| Hruz/Havl | 0 | (5) | |
| Zhan/Wang | 1 | Final | |
| Engl/Wund | 7 | (6) | |
| Holt/Holt | 6 | Final | |
| Hruz/Havl | 0 | (5) | |
| Zhan/Wang | 1 | Final | |
| Engl/Wund | 7 | (6) |
| Holt/Holt | 6 | Final | |
| Hruz/Havl | 0 | (5) | |
| Zhan/Wang | 1 | Final | |
| Engl/Wund | 7 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












