Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Sep 25 - 28, 2025
|
| Draw Sep 27 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Biesecker/Mansell Denver, CO |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | |||||
| Stella/Carle Lafayette, CO |
![]() |
2 | 1 | 1 | 1 | 0 | X | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Biesecker/Mansell
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 9.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Stella/Carle
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.61 |
Season Statistics
Biesecker/Mansell
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 9.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Stella/Carle
| Games: | 20 |
| Record: | 6W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.72 |
| PA/G: | 9.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Biesecker/Mansell
Stella/Carle
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













