Grand Slam Tour Challenge U25
Curling Scores
Grand Slam Tour Challenge U25
Oct 14 - 19, 2025
|
| Draw Oct 18 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daniel Hocevar Toronto, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
| James Craik Forfar, SCO |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 5 | |||
Event Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.77 |
| PA/G: | 3.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
James Craik
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 44 |
| Record: | 20W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 7.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
James Craik
| Games: | 23 |
| Record: | 9W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.71 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Scoring Records - Season
Daniel Hocevar
James Craik
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















