Tallinn Wheelchair Mixed Doubles
Curling Scores
Tallinn Wheelchair Mixed Doubles
Oct 31 - Nov 2, 2025
|
| Draw Oct 31 - 12:40 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Aspey/Pimblett Stirling, SCO |
![]() |
0 | 3 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 3 | 10 | ||
| Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski Lodz, POL |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Aspey/Pimblett
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 13.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.75 |
| PA/G: | 10.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Aspey/Pimblett
Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Fri, Oct 31 -- 6:40pm CET | |||
| Schm/Musi | 5 | Final | |
| McKe/Kean | 8 | (8) | |
| Riid/Vill | 3 | Final | |
| Sila/Raja | 9 | (7) | |
| Aspe/Pimb | 10 | Final | |
| Koza/Gasi | 7 | (8) | |
| Schm/Musi | 5 | Final | |
| McKe/Kean | 8 | (8) | |
| Riid/Vill | 3 | Final | |
| Sila/Raja | 9 | (7) | |
| Aspe/Pimb | 10 | Final | |
| Koza/Gasi | 7 | (8) |
| Schm/Musi | 5 | Final | |
| McKe/Kean | 8 | (8) | |
| Riid/Vill | 3 | Final | |
| Sila/Raja | 9 | (7) | |
| Aspe/Pimb | 10 | Final | |
| Koza/Gasi | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












