Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
|
| Draw Nov 9 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Carruthers Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 7 | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | |||
Event Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.44 |
| PA/G: | 2.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.91 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.43 |
| PA/G: | 5.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
| Games: | 36 |
| Record: | 24W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 6.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| Games: | 49 |
| Record: | 28W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 5th End vs. John Shuster (Sep 13, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 2nd End vs. Jonathan Beuk (Oct 23, 2025)
> 2 in 8th End vs. Marco Hoesli (Oct 16, 2025)
> 2 in 3rd End vs. Yannick Schwaller (Oct 14, 2025)
> 2 in 5th End vs. Kibo Mulima (Sep 24, 2025)
> 2 in 5th End vs. Kevin Koe (Sep 13, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Mike McEwen (Oct 17, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Joel Retornaz (Oct 23, 2025)
> 3 in 2nd End vs. Joel Retornaz (Oct 23, 2025)
> 3 in 3rd End vs. Brad Jacobs (Sep 12, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Nov 9 -- 8:30am PT | |||
| Carruthers | 7 | Final | |
| Koe | 2 | (8) ![]() |
|
| Van Amsterdam | 7 | Final | |
| Maeda | 3 | (7) ![]() |
|
| Carruthers | 7 | Final | |
| Koe | 2 | (8) ![]() |
|
| Van Amsterdam | 7 | Final | |
| Maeda | 3 | (7) ![]() |
| Carruthers | 7 | Final | |
| Koe | 2 | (8) ![]() |
|
| Van Amsterdam | 7 | Final | |
| Maeda | 3 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026




















