Original 16 Mens Cash Spiel
Curling Scores
Original 16 Mens Cash Spiel
Nov 7 - 9, 2025
|
| Draw Nov 9 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Johnson Tao Edmonton, AB |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | |||
| Jace Freeman Virden, MB |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Johnson Tao
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 5.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Jace Freeman
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.58 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Johnson Tao
| Games: | 45 |
| Record: | 31W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 6.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Jace Freeman
| Games: | 58 |
| Record: | 27W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 7.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Johnson Tao
Jace Freeman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Nov 9 -- 9:00am MT | |||
| Davies | 8 | Final | |
| Moulding | 6 | (8) | |
| Parent | 3 | Final | |
| Scoffin | 6 | (7) | |
| Tao | 7 | Final | |
| Freeman | 5 | (8) | |
| Wendling | 8 | Final | |
| Kennedy | 1 | (4) | |
| Davies | 8 | Final | |
| Moulding | 6 | (8) | |
| Parent | 3 | Final | |
| Scoffin | 6 | (7) | |
| Tao | 7 | Final | |
| Freeman | 5 | (8) | |
| Wendling | 8 | Final | |
| Kennedy | 1 | (4) |
| Davies | 8 | Final | |
| Moulding | 6 | (8) | |
| Parent | 3 | Final | |
| Scoffin | 6 | (7) | |
| Tao | 7 | Final | |
| Freeman | 5 | (8) | |
| Wendling | 8 | Final | |
| Kennedy | 1 | (4) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















