Nutana SaskTour Men's Spiel
Curling Scores
Nutana SaskTour Men's Spiel
Nov 14 - 16, 2025
|
| Draw Nov 15 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jason Ackerman Saskatoon, SK |
1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | X | 9 | |||
| Garret Fedak Regina, SK |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jason Ackerman
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.82 |
| PA/G: | 9.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Garret Fedak
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 10.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Jason Ackerman
| Games: | 30 |
| Record: | 15W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Garret Fedak
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 11.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Jason Ackerman
Garret Fedak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














