Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Red Deer Curling Classic
Nov 14 - 17, 2025
|
| Draw Nov 17 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dustin Kalthoff Saskatoon, SK |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 7 | ||
| Johnson Tao Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dustin Kalthoff
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Johnson Tao
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Dustin Kalthoff
| Games: | 58 |
| Record: | 26W - 32L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Johnson Tao
| Games: | 45 |
| Record: | 31W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 6.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Dustin Kalthoff
Johnson Tao
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















