Red Deer Curling Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Red Deer Curling Classic
Nov 14 - 17, 2025
|
| Draw Nov 17 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Satsuki Fujisawa Kitmai, JPN |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 | ||
| Ikue Kitazawa Nagano, JPN |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Satsuki Fujisawa
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.23 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Ikue Kitazawa
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Satsuki Fujisawa
| Games: | 100 |
| Record: | 65W - 35L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.07 |
| PA/G: | 6.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Ikue Kitazawa
| Games: | 92 |
| Record: | 55W - 37L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 6.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Satsuki Fujisawa
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 5th End vs. Ikue Kitazawa (Aug 9, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Yuina Miura (Aug 6, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Silvana Tirinzoni (Nov 5, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 5th End vs. Bobae Kang (Oct 1, 2025)
Ikue Kitazawa
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Mon, Nov 17 -- 8:30am MT | |||
| Fujisawa | 7 | Final | |
| Kitazawa | 5 | (8) | |
| Schwaller | 8 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) | |
| Fujisawa | 7 | Final | |
| Kitazawa | 5 | (8) | |
| Schwaller | 8 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) |
| Fujisawa | 7 | Final | |
| Kitazawa | 5 | (8) | |
| Schwaller | 8 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















