Red Deer Curling Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
Red Deer Curling Classic
Nov 14 - 17, 2025
|
| Draw Nov 17 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Momoha Tabata Sapporo, JPN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | ||
| Xenia Schwaller Zurich, SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Xenia Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.35 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Momoha Tabata
| Games: | 83 |
| Record: | 43W - 40L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Xenia Schwaller
| Games: | 110 |
| Record: | 80W - 30L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Momoha Tabata
Xenia Schwaller
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Mon, Nov 17 -- 12:00pm MT | |||
| Tirinzoni | 9 | Final | |
| Fujisawa | 5 | (7) | |
| Tabata | 5 | Final | |
| Schwaller | 4 | (8) | |
| Tirinzoni | 9 | Final | |
| Fujisawa | 5 | (7) | |
| Tabata | 5 | Final | |
| Schwaller | 4 | (8) |
| Tirinzoni | 9 | Final | |
| Fujisawa | 5 | (7) | |
| Tabata | 5 | Final | |
| Schwaller | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















