Finale du Circuit
Curling Scores
Finale du Circuit
Nov 14 - 16, 2025
|
| Draw Nov 15 - 2:40 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pascal Girard Chicoutimi, QC |
![]() |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 | ||
| Normand Bornais Quebec, QC |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pascal Girard
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Normand Bornais
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 8.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Pascal Girard
| Games: | 32 |
| Record: | 19W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Normand Bornais
| Games: | 10 |
| Record: | 2W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 11.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Pascal Girard
Normand Bornais
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Sat, Nov 15 -- 2:40pm ET | |||
| Wise | 8 | Final | |
| Tremblay | 7 | (8) | |
| Menard | 6 | Final | |
| Bedard | 3 | (8) | |
| Kennedy | 6 | Final | |
| Gilbert | 7 | (EE) | |
| Girard | 7 | Final | |
| Bornais | 4 | (8) | |
| Wise | 8 | Final | |
| Tremblay | 7 | (8) | |
| Menard | 6 | Final | |
| Bedard | 3 | (8) | |
| Kennedy | 6 | Final | |
| Gilbert | 7 | (EE) | |
| Girard | 7 | Final | |
| Bornais | 4 | (8) |
| Wise | 8 | Final | |
| Tremblay | 7 | (8) | |
| Menard | 6 | Final | |
| Bedard | 3 | (8) | |
| Kennedy | 6 | Final | |
| Gilbert | 7 | (EE) | |
| Girard | 7 | Final | |
| Bornais | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













