Challenge Double Mixte Boucherville
Curling Scores
Challenge Double Mixte Boucherville
Dec 5 - 7, 2025
|
| Draw Dec 7 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sanscartier/Caron Montreal, QC |
![]() |
2 | 3 | 2 | 0 | 2 | X | 9 | ||||
| Girard/Begin Montreal, QC |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sanscartier/Caron
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.71 |
| PA/G: | 2.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.71 |
Girard/Begin
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.67 |
| PA/G: | 10.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Sanscartier/Caron
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.71 |
| PA/G: | 2.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.71 |
Girard/Begin
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.67 |
| PA/G: | 10.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Sanscartier/Caron
Girard/Begin
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Dec 7 -- 9:00am ET | |||
| Sans/Caro | 9 | Final | |
| Gira/Begi | 1 | (5) | |
| Fell/Lano | 10 | Final | |
| Ratt/Ratt | 4 | (7) | |
| Sans/Caro | 9 | Final | |
| Gira/Begi | 1 | (5) | |
| Fell/Lano | 10 | Final | |
| Ratt/Ratt | 4 | (7) |
| Sans/Caro | 9 | Final | |
| Gira/Begi | 1 | (5) | |
| Fell/Lano | 10 | Final | |
| Ratt/Ratt | 4 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















