RBC Dominion Securities Western Showdown
Curling Scores
RBC Dominion Securities Western Showdown
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 13 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jolene Campbell Regina, SK |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | 10 | |||
| Miyu Ueno Karuizawa, JPN |
![]() |
3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | ||
Event Statistics
Jolene Campbell
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 10.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Miyu Ueno
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.67 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Jolene Campbell
| Games: | 46 |
| Record: | 31W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Miyu Ueno
| Games: | 69 |
| Record: | 43W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Jolene Campbell
Miyu Ueno
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Sat, Dec 13 -- 8:00am CT | |||
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Barker | 4 | (8) ![]() |
|
| Campbell | 10 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 5 | Final | |
| Watling | 4 | (7) ![]() |
|
| Wang | 4 | Final | |
| Sturmay | 6 | (7) ![]() |
|
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Barker | 4 | (8) ![]() |
|
| Campbell | 10 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 5 | Final | |
| Watling | 4 | (7) ![]() |
|
| Wang | 4 | Final | |
| Sturmay | 6 | (7) ![]() |
| Reese-Hansen | 7 | Final | |
| Barker | 4 | (8) ![]() |
|
| Campbell | 10 | Final | |
| Ueno | 7 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 5 | Final | |
| Watling | 4 | (7) ![]() |
|
| Wang | 4 | Final | |
| Sturmay | 6 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















