Ontario Men's Curling Championship
Curling Scores
Ontario Men's Curling Championship
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 6 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jonathan Beuk Kingston, ON |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 | |||
| Michael Fournier Whitby, ON |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 9 | ||
Event Statistics
Jonathan Beuk
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Michael Fournier
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.72 |
| PA/G: | 7.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Jonathan Beuk
| Games: | 28 |
| Record: | 13W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.45 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Michael Fournier
| Games: | 43 |
| Record: | 24W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.90 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Jonathan Beuk
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Alex Champ (Oct 24, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 2nd End vs. JaeBeom Lee (Oct 3, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 5th End vs. Shinya Abe (Oct 24, 2025)
> 3 in 5th End vs. Alex Champ (Oct 24, 2025)
> 3 in 2nd End vs. Magnus Ramsfjell (Oct 2, 2025)
> 3 in 1st End vs. Eric Fenech (Oct 2, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 7th End vs. Nathan Young (Oct 25, 2025)
> 2 in 2nd End vs. Reid Carruthers (Oct 23, 2025)
Michael Fournier
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















